EKO moda, czyli odzież ekologiczna – dlaczego warto?

Bycie eko jest obecnie bardzo modne i słusznie, nasza planeta będzie nam za to wdzięczna. Już od dawna segregujemy śmieci, staramy się zużywać mniej wody i energii czy ograniczać zużycie plastiku. Teraz do tych trendów wchodzi również ekomoda.

Ekologiczne materiały

Środowiska ekologiczne coraz bardziej zwracają naszą uwagę na jakość ubrań i sposób ich wykonania. Wysoko syntetyczne ubrania, do których szycia wykorzystywane są dzieci to duży problem branży odzieżowej. Dlatego coraz więcej sieci wprowadza ubrania z biobawełny wyprodukowanej zgodnie z zasadami Sprawiedliwego Handlu, dzięki któremu to producenci otrzymują godziwą zapłatę, a nie wielkie koncerny.

Coraz częściej możemy też zobaczyć reklamy wielkich sieci odzieżowych, które wykorzystują w swoich ubraniach materiały pochodzące z recyklingu. Wiele z dostępnych materiałów doskonale nadaje się do ponownego wykorzystania. Dzięki temu oszczędzamy naszą planetę przed kolejnymi tonami śmieci rozkładającymi się przez setki lat.

Wypożyczalnie ubrań

Drugim doskonałym pomysłem na niekupowanie zbyt dużej liczby ubrań, które zalegają w szafach prawie każdego konsumenta, jest idea wypożyczania ubrań. Dużym problemem w naszych zakupowych szaleństwach jest fakt, że kupujemy niezliczoną ilość ubrań wykonanych ze słabej jakości materiałów, których nigdy nie ubieramy. Niska cena sprawia, że łatwiej idzie nam wyrzucanie pieniędzy w błoto. A wystarczy robić zakupy bardziej odpowiedzialnie i nosić ubrania, które sprzyjają naszemu zdrowiu i planecie. Wiele z syntetycznych materiałów jest szkodliwych dla zdrowia.

W wypożyczalni możemy znaleźć ubrania na każdą okazję, a często potrzebujemy ubrań tylko na jeden raz. Do tego sami również możemy oddać swoje ciuchy i również na tym zarobić. Super sukienka może posłużyć jeszcze wielu paniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *