Wanny wychwytowe – ochrona przed wyciekiem niebezpiecznych substancji

Ogromna liczba przedsiębiorstw o różnym charakterze wykonywanej działalności, mierzy się z problem magazynowania niebezpiecznych substancji. W razie wydostania się do gleby składowanych substancji niebezpiecznych, niezwykle wysokie jest ryzyko skażenia środowiska. W związku z tym, polskie prawo nakłada na przedsiębiorców obowiązek uniemożliwienia przedostania się niebezpiecznych substancji do powietrza, wody oraz gruntu. Wanna wychwytowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem, spotykanym powszechnie w wielu firmach. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Ciekawi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Krótka charakterystyka wanny wychwytowej

Wanny wychwytowe to niezwykle przydatne urządzenia, które chronią przed rozlaniem czy wyciekiem substancji przechowywanych w beczkach bądź innych pojemnikach. Działanie wanny wychwytowej jest niezwykle skuteczne. Rozlana ciesz trafia bezpośrednio przez otwory w kratownicy do podstawy wanny. Dzięki temu niebezpieczna ciecz nie ma kontaktu z glebą czy posadzką, zapobiegając niekontrolowanym wyciekom. To powoduje, że nie dochodzi do skażenia środowiska bądź zniszczenia innych elementów wyposażenia naszego przedsiębiorstwa.

Standardowa wanna wychwytowa zbudowana jest z pojemnika oraz powierzchni, na której umiejscowione są beczki bądź inne pojemniki zawierające substancje niebezpieczne. Kratownica jest łatwa w demontażu i czyszczeniu.

Wanny wychwytowe dedykowane są do przechowywania i składowania akumulatorów oraz beczek i innych różnorodnych pojemników z substancjami brudzącymi, olejami, materiałami zapalnymi i innymi niebezpiecznymi substancjami. Cel wanny jest jeden – przechwycenie groźnych substancji. W wielu zakładach przemysłowych, tego typu urządzenia stanowią obowiązkowe wyposażenie, które jest gwarancją zachowania bezpieczeństwa. Wanna wychwytowa powinna pojawić się w każdej firmie, która wykorzystuje środki chemiczne w procesie produkcji.

Rodzaje wanien wychwytowych

Wanny wychwytowe są specjalistycznymi urządzeniami, które wykonywane są w plastiku bądź stali. Co więcej, modele różnią się od siebie także pojemnością, co pozwala doskonale dopasować wannę wychwytową do indywidualnych potrzeb zakładu. Należy jednak zaznaczyć, że wybrana pojemność wanny wychwytowej powinna być nieco większa niż objętość składowanych przez nas substancji. Ogólnym założeniem jest, że pojemność wychwytu wanny, powinna stanowić minimum 10% objętości składowanych w pojemnikach substancji bądź 100% pojemności największego pojemnika, który składujemy. Wanny wychwytowe plastikowe są lekkie, dzięki czemu ich przestawianie nie sprawi nam żadnej trudności.

Postaw na najwyższą jakość wanny wychwytowo-ociekowej

By wanna wychwytowo-ociekowa spełniała postawione przed nią zadanie, podczas dokonywania wyboru konkretnego modelu, należy się przede wszystkim kierować najwyższą jakość materiałów użytych do produkcji oraz solidnością i precyzją wykonania. Na stronie internetowej aquatechnika.com.pl, odnaleźć możemy szeroką paletę różnorodnych modeli wanien wychwytowo-ociekowych, które doskonale wpasują się w nasze indywidualne preferencje. Wybierając jeden z dostępnych wariantów, nabywamy długoletnią gwarancję zadowolenia i funkcjonalność użytkowania. Produkty wykonywane są z trwałych materiałów (polieten o średniej gęstości), które są odporne na różnorodne środki chemiczne. Korzystając z dostępnej oferty, mamy możliwość nabycia produktów najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Wybierz jedną z wanien wychwytowych, i ciesz się maksymalnym bezpieczeństwem składowanych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *