Przetrząsacze karuzelowe – przydatne informacje dla rolnika

Przetrząsacze karuzelowe są jednym z najpopularniejszych sprzętów, które pomagają obsługiwać zbiory zielonek z łąk. Nie da się ukryć, że to właśnie one są najchętniej wybieranym narzędziem przez rolników. Charakteryzują się one przede wszystkim niezwykle prostą budową, a części do przetrząsaczy karuzelowych są jednocześnie tanie. Co więcej, przetrząsacze karuzelowe cechuje możliwie niska awaryjność i stosunkowo małe zapotrzebowanie na moc. Dzięki wymiennym częściom do przetrząsaczy karuzelowych, możliwe jest prowadzenie prac nawet na niezwykle niskim poziomie. Dodatkowo, pomogą one w dokładnym przerzucaniu pokosu, jednocześnie nie uszkadzając darni. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o przetrząsaczach karuzelowych?

Jak zbudowany jest przetrząsacz karuzelowy- części do przetrząsaczy karuzelowych

Wspomniane już zostało, że sama budowa przetrząsacza jest niezwykle prosta, a części do przetrząsaczy karuzelowych nie stanowią wielkiego wydatku. W pierwszej kolejności możemy wyróżnić palce, które pomagają rolnikom w przerzucaniu suszonego pokosu. Umiejscowione są one na obracających się wirnikach. W razie ich zużycia, można za parę złotych zakupić te elementy, np. przez Internet w sklepie https://sklep-rolnicze.eu i samodzielnie je wymienić. Co więcej, wirniki są napędzane za pomocą mocy mechanicznej, przekazywanej przez WOM ciągnika. Jak widać, części do przetrząsaczy karuzelowych nie występują w urządzeniu w pokaźnej ilości, co gwarantuje jego długą i bezawaryjną pracę. Całe narzędzie prowadzone jest z tyłu ciągnika, a co najważniejsze- mamy dzięki temu możliwość obsługiwania całego pasa łąki, w tym samym czasie. Oczywiście szerokość pasa, który możemy obsługiwać w tym samym czasie, jest uzależniona od wybranych wirników, dlatego te części do przetrząsaczy karuzelowych można dopasować do swoich potrzeb.

Warto wspomnieć, że maszyny te możemy spotkać w dwóch dostępnych wersjach. Pierwszą z nich stanowią przetrząsacze doczepiane, które są wyposażone w część, która fachowo nazywa się własnym podwoziem. Drugi rodzaj jest montowany bezpośrednio na TUZ ciągnika. Wybierając części do przetrząsaczy karuzelowych, zwróćmy uwagę na to, by umożliwiły one urządzeniu szybkie przestawienie się z położenia wymaganego podczas transportu do położenia roboczego.

Co ma największy wpływ na dokładność pracy przetrząsacza karuzelowego?

W dużej mierze o dokładności pracy urządzenia decydują dobrane części do przetrząsacza karuzelowego. Warto wziąć pod uwagę, jak sprawne są wirniki i jak efektywnie mogą one chwytać i przerzucać zielonkę. Co więcej, części do przetrząsaczy karuzelowych, jak np. palce, muszą być odpowiednio wyprofilowane tak, by dopasowały się do podłoża. Nie bez znaczenia jest również szerokość wirnika. Poszczególne części do przetrząsaczy karuzelowych mają także znaczący wpływ na efektywność pracy i na to, ile pokos jest on wstanie przerzucić na danym obszarze. Ważne jest więc dobranie odpowiednich parametrów danych elementów, jak np. odpowiednio długie ramiona i solidna rama nośna. Dzięki temu znacznie zminimalizujemy koszty prac polowych i zaoszczędzimy sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *