Gdzie i po co stosuje się biofiltry?

Jeżeli nieprzyjemny zapach unoszący się w Twoim mieszkaniu, pracy lub innym pomieszczeniu utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie, warto rozważyć zabieg dezodoryzacji. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest dezodoryzacja, a także kiedy i dlaczego warto ją przeprowadzić.

Dlaczego brzydkie zapachy przeszkadzają nam w funkcjonowaniu?

Poza oczywistymi względami, wdychanie nieprzyjemnych zapachów przez dłuższy czas sprawia, że możemy być nerwowi, zmagać się z dusznościami lub kaszlem, a nawet cierpieć na bezsenność. Zapach ma duży wpływ na nasze samopoczucie, dlatego m.in. w sklepach czy galeriach handlowych rozpylane są substancje, które nastrajają nas pozytywnie i zachęcają do ich odwiedzin.

HAFbio-napelnianie-sekcji-filtrujacej

Gdzie stosuje się biofiltry?

Aby usprawnić proces oczyszczania biofiltry stosuje się między innymi w:

  • w suszarniach osadów ściekowych,
  • w kompostowniach,
  • w zakładach, produkcyjnych
  • w innych miejscach borykających się problemem nieprzyjemnych, szkodliwych zapachów.

Czym jest dezodoryzacja?

Dezodoryzacja to profesjonalny zabieg polegający na usuwaniu z różnego rodzaju pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie odświeżaczy, dezodoryzacja powietrza nie maskuje nieprzyjemnej woni, a skutecznie i szybką ją niweluje.

HAFbio-napelnianie-sekcji-filtrujacej

Jakie są metody dezodoryzacji?

  1. Dezodoryzacja za pomocą ozonu – jest to zabieg, podczas którego z powietrza usuwane są cząstki organiczne i chemiczne. Przy okazji ozonowania wnętrze jest też dodatkowo dezynfekowane, dlatego na czas zabiegu najlepiej wyjść z poddawanego mu pomieszczenia i schować ważniejsze przedmioty.
  2. Opryskiwanie pomieszczenia – jest to zabieg, który przynosi natychmiastowe efekty, ale po jego wykonaniu nie należy przebywać w danym pomieszczaniu przez co najmniej 12 godzin. Sam zabieg polega na rozpyleniu w pomieszczeniu specjalistycznego preparatu, który niweluje nieprzyjemne zapachy.
  3. Dezodoryzacja za pomocą specjalistycznych filtrów
  4. Dezodoryzacja przy użyciu węgla aktywnego
  5. Zamgławianie ULV – zabieg podobny do opryskiwania, polegający na wypełnieniu mgłą chemiczną pomieszczenia, w którym chcemy wyeliminować nieprzyjemne zapachy.
  6. Promieniowanie UV – metoda stosowana pomocniczo podczas ozonowania.

Jak przygotować się do oczyszczania procesowego?

Dezodoryzację powietrza najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która rozpocznie pracę od usunięcia przedmiotów i innych źródeł zapachu, a następnie rozpyli środek zwalczający nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też znajdujące się w powietrzu bakterie i grzyby. Warto też wiedzieć, że zabieg dezodoryzacji wiążę się często z dezynfekcją, która stosowana jest wówczas gdy źródło nieprzyjemnych zapachów stanowi np. rozkładająca się materia organiczna lub deratyzacją, gdy ich przyczyną są odchody albo rozkładające się ciała gryzoni a żywe
myszy lub szczury wciąż żyją w danych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *