Piec na ekogroszek – jaki wybrać?

Już od kilku ładnych lat ekogroszek jest jednym z bardziej popularnych materiałów opałowych. Na rynku w związku z tym dostępnych jest coraz więcej różnych pieców na ten rodzaj paliwa. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kotła na ekogroszek?

Czy warto inwestować w zakup kotła na ekogroszek?

Ekogroszek pozyskiwany jest z węgla brunatnego i kamiennego, cechuje się dużą wydajnością i jakością w porównaniu z innymi paliwami. Ponadto ma mniej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Wszystko to sprawia, że warto inwestować w zakup pieca na ekogroszek.

W jaki sposób wybrać kocioł na ekogroszek?

Jeśli wiemy, że zakup tego kotła jest w dalszym ciągu opłacalny musimy zastanowić się nad tym, jaki wybrać do naszego domu. Oczywiście, na podjęcie ostatecznej decyzji ma wpływ bardzo wiele kwestii jak np., wydajność pieca, sposób jego użytkowania czy też możliwość pracy w określonych warunkach. Jeszcze do nie dawna dostępne były tylko piece, które musieliśmy zasilać ręcznie. Wymagały one od użytkownika stałego monitorowania, co niekiedy było bardzo uciążliwe. Ponadto piece te miały mniejszą wydajność i generowały więcej zanieczyszczeń.

Dziś najczęściej wybierane są kotły na ekogroszek z podajnikiem. Dzięki nim oszczędzamy czas i energię. Po zasypaniu podajnika piece trzymają ciepło nawet kilka dni, a niekiedy nawet cały tydzień. Przy kupnie pieca z podajnikiem powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na sposób załadunku ekogroszku oraz wydajności kotła. Najczęściej montowanym podajnikiem w tych piecach jest podajnik ślimakowy.

Wybierając piec na ekogroszek do domu należy również zwrócić uwagę na jego moc i jakość wykonanej izolacji. Można łatwo to obliczyć korzystając z kalkulatorów, które dostępne są w sieci internetowej. Dzięki temu idealnie dobierzemy moc pieca, którą rzeczywiście wykorzystamy w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *