Kosze betonowe na śmieci – dlaczego to dobry pomysł?

Beton – tak wszechobecny w naszej przestrzeni życiowej, a przez to mało lubiany, w wielu przypadkach oznacza sporo korzyści. Tak jest w przypadku betonowych koszy na śmieci, które są odporne nie tylko na szkodliwe warunki atmosferyczne, ale również na akta wandalizmu.

Śmietniki betonowe to coraz powszechniejszy widok w przestrzeni miejskiej. Można je spotkać już nie tylko na ulicach czy placach zabaw, ale również w parkach oraz w pobliżu zielonych skwerów. Dzięki nim w okolicy nie tylko jest czyściej. Kosze betonowe na śmieci wpływają również dodatnio na estetykę danego miejsca. Zobacz, dlaczego jeszcze warto się nie zdecydować.

Kosze betonowe są trwałe

Beton to jeden z trwalszych komponentów chętnie wykorzystywany przy produkcji rozmaitych elementów małej architektury miejskiej. Kosze betonowe na śmieci to jeden z nich.

Dzięki zastosowaniu tego materiału kosze stają się wyjątkowo odporne na uszkodzenia czy dewastację. Ze względu na ciężkość – trudno je przewrócić, a ponieważ beton jest twardy wykonane z niego kosze na śmieci niełatwo rozbić.

Ponadto dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne, takie, jak chociażby: silne wiatry czy opady deszczu lub śniegu, a także zmienne temperatury.

Betonowy kosz na śmieci KT111A fot. eko-asklepios.pl

Wysokiej jakości koszy betonowe znajdują się m.in. w ofercie producenta EKO-ASKLEPIOS. Są to kosze betonowe z wkładem metalowym, co sprawia, że stają się one niemal niezniszczalne nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Ponadto odznaczają się wysoką odpornością na działanie: bardzo niskich temperatur, promieni słonecznych UV, a także wilgoci. Kosze betonowe są również niepalne.

Kosze betonowe są wygodne w obsłudze dla służb komunalnych

Betonowe śmietniki dzięki swojej konstrukcji są również niezwykle funkcjonalne. Oznacza to, że gwarantują one wygodną obsługę przez służby komunalne.

Dotyczy to koszy betonowych z wkładami metalowymi. W ofercie EKO-ASKLEPIOS zastosowano dwa takie ułatwienia. Pierwsze z nich to wkład metalowy z popielniczką i uchwytem lub obrotowym daszkiem. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia opróżnienie zawartości kosza. Drugie ułatwienie to obręcz metalowa. Służy ona do zawieszenia na niej worka na śmieci. Dzięki temu oczyszczenie kosza zajmuje jeszcze mniej czasu.

Co ważniejsze są beton, z jakiego zostały wykonane kosze jest na tyle trwały, że nie wymaga dodatkowych czynności konserwacyjnych.

Kosze betonowe na śmieci są estetyczne

Kosze betonowe w przestrzeni miejskiej to nie tylko trwałe pojemniki na śmieci. Pełnią one również funkcje dekoracyjne. Ożywiają teren, na którym się znajdują i podkreślają jego estetykę. W ofercie EKO-ASKLEPIOS znajdują się dwa rodzaje takich dekoracyjnych koszy betonowych na śmieci.

Pierwsze – zostały wykonane z betonu architektonicznego. Surowiec ten zachowuje wszystkie swoje właściwości, a jednocześnie umożliwia nadanie mu wybranego kształtu: okrągłego, kwadratowego czy sześciokątnego. Dzięki temu betonowe kosze na śmieci prezentują się wyjątkowo oryginalnie i estetycznie. Ustawione w przestrzeni publicznej przyciągają wzrok i stają się jej praktyczną ozdobą. Ich uniwersalna barwa również ma na to wpływ.

Betonowy kosz na śmieci KT008 fot. eko-asklepios.pl

Drugi rodzaj to kosze betonowe wykonane z bardzo atrakcyjnego wizualnie betonu płukanego. Jego powierzchnię stanowi warstwa kamyczków o różnych: wielkościach, kształcie i odcieniach, co wpływa na ich oryginalny wygląd. Dodatkowo kosze wykonane z betonu płukanego posiadają delikatne metalowe zdobienia w kolorze złota, srebra, zieleni lub czerni. Prezentują się dzięki temu niepowtarzalnie. Równie ciekawie wyglądają też bardzo praktyczne kosze betonowe z wkładami metalowymi z ocynkowanej blachy z popielniczką.

Nowoczesny i stylowy design tych koszy betonowych na śmieci powoduje, że doskonale nadają się one na praktyczną ozdobę wejścia do urzędu, muzeum czy obiektów zabytkowych, a także hoteli oraz miejsc przeznaczonych do odpoczynku i relaksu. Tak ciekawy wygląd będzie jednocześnie stanowił zachętę do skorzystania z nich i zachowania czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *