Jak ekologicznie zapakować paczkę?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię. Również podczas swoich zakupów klienci zwracają uwagę na sposób pakowania wysyłanych do nich paczek. Powoduje to coraz większe zainteresowanie ekologicznymi produktami służącymi do przewozu, czy zabezpieczenia zakupionego towaru przez przedsiębiorstwa. Jest to zachowanie, które należy szerzyć, zarówno w przypadku większych jak i tych mniejszych firm. Wiele branży nie ma możliwości zrezygnowania z transportu oraz wysyłki swoich towarów, dlatego warto postawić na jak największe zminimalizowanie wytwarzanych śmieci oraz używanie ekologicznych zamienników.

Czym jest produkt ekologiczny

Zakup i produkcja ekologicznych produktów świadczy o odpowiedzialności i świadomości na temat aktualnego stanu środowiska. Aby wybrany produkt można było uznać za ekologiczny musi on posiadać dwie cechy – powinien być wykonany z materiału, który można ponownie wykorzystać lub oddać do recyklingu, nie może być zatem stworzony z materiałów, które są trudne w utylizacji i szybko się niszczą.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione cechy nie jest niczym dziwnym, że podstawowym surowcem, z którego jest wykonana większość produktów eko jest papier, który bardzo łatwo poddać recyklingowi i dopóki nie zostanie zamoczony jest bardzo wytrzymały. Oprócz papieru dobrym rozwiązaniem są też naturalne materiały, takie jak bawełna. Stosuje się też folie wykonane z polimeryzowanych naturalnych substancji, np. celulozy.

Bądź eko z opako.pl

W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć wiele papierowych produktów, które w pełni kwalifikują się do ekologicznych rozwiązań. Nasze koperty są wykonywane z poddanego recyklingowi papieru, albo kartonu, podobnie jak pudełka. W naszym sklepie znajdziesz też papier do pakowania i papierowe taśmy do pakowania. Nie tylko papierowe rzeczy są eko! Warto zwrócić również uwagę na ekologiczne wypełniacze, które bardzo często przydają się w pakowaniu paczek. Postaw na skropak, flopak, papierowe wypełniacze lub flupis, czyli ekologiczne wypełniacze, które zabezpieczą Twoją przesyłkę od wewnątrz.

Pamiętaj! Obecnie coraz więcej osób, przed dokonaniem zakupu, sprawdza, jakie ekologiczne rozwiązania stosuje dana firma. Przyciągnij swoich klientów atrakt nymi produktami, oraz ekologicznymi rozwiązaniami wysyłkowymi. Nie czekaj z przejściem na produkty eko do jutra, zamów to czego potrzebujesz i zacznij ratować planetę z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *